۱۳۹۶/۰۵/۲۶
در دومین کارگروه بانوان و خانواده استان تصویب شد:

برگزاری جشنواره پنیر با هدف ایجاد اشتغال ثابت و پایدار برای بانوان

در دومین کارگروه بانوان و خانواده استان خراسان شمالی برگزاری جشنواره پنیر با هدف ایجاد اشتغال ثابت و پایدار برای بانوان در مناطق روستایی و همچنین برندسازی منطقه ای محصولات لبنی استان برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری در این جلسه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان قهرمان به میهن اسلامی، اظهار داشت:ایجاد اشتغال ثابت و پایدار برای بانوان در مناطق روستایی از اهداف مهم و اصلی برگزاری جشنواره پنیر استان است چرا که آنان می توانند با معرفی محصولات خود زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم کنند.
محمدتقی ایرانی افزود: بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و از استعدادها و توانمندی های بالایی برخوردار هستند و بنابراین واگذاری بسیاری از امور به بانوان خواست ملی و از تاکیدات دولت تدبیر و امید می باشد.
ایرانی مطرح کرد: ظرفیت و پتانسیل استان خراسان شمالی در حوزه های مختلف گردشگری،کشاورزی، دامداری و صنعتی بسیار بالا است که برگزاری جشنواره های مختلف جهت شناسایی این توانمندی ها در سطح ملی و استانی موثر خواهد بود.
وی اذعان داشت: برگزاری این گونه جشنواره ها جذب سرمایه گذاری های مختلف داخلی و خارجی را به دنبال خواهد داشت که موجب ایجاد تحولات توسعه ای استان است.
وی اشاره داشت: امروزه در دنیا رقابت در ثبت برندهای بومی است و ما نیز باید پس از شناسایی جامع و دقیق استعدادهای استان جهت اخذ برند بومی تلاش و فرآورده های خود را با این برند در بازارهای مختلف عرضه کنیم.
وی ایجاد فضای تعامل ایران با دنیا را از دستاوردهای برجام دانست و ادامه داد: با عزیمت هیئت اقتصادی استان به ریاست محمدرضا صالحی استاندار و با حضور جمعی از فعالان بخش خصوصی به دو کشور آلمان و فرانسه زمینه آمد و شد صاحبان دانش و فناوری و سرمایه این کشورها به خراسان شمالی فراهم شد.
ایرانی با بیان این مطلب که امروز خراسان شمالی پایلوتی برای سرمایه گذاری ها خارجی است،تصریح کرد: خوشبختانه با سفر متقابل هیئت تجاری و سرمایه گذاری اروپایی به خراسان شمالی بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی ایران در جاجرم با سرمایه گذاری خارجی کلنگ زنی شد.
وی تاکید کرد: خراسان شمالی از استان های تازه تاسیس کشور است و زیرساخت های این استان در حال تکمیل شدن می باشد و بنابراین این استان نیازمند توجه بیشتر مدیران کشوری و استانی است.
در ادامه این جلسه همچنین مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری نیز گفت: توجه به مطالبات زنان از اهداف اصلی این اداره کل است و این درخواست ها در کارگروه های تخصصی مختلف مطرح و پیگیری های لازم انجام می شود.
ملیحه یغمایی با اشاره به تاکید استاندار مبنی بر ایجاد پارک ویژه بانوان در 8 شهرستان استان تصریح کرد: با همکاری فرمانداری ها و شهرداری ها ارزیابی های لازم از محل های مورد نظر از لحاظ امنیت و نحوه دسترسی انجام شد و در ادامه کار برآوردهای صورت گرفته به شورای برنامه ریزی جهت تامین اعتبارات لازم ارسال خواهد شد.
یغمایی بر تشکیل بانک اطلاعاتی بانوان استان تاکید داشت و بیان داشت: جمع آوری این اطلاعات با نگاه تخصصی لازم از دو مسیر در حال پیگیری است که احصاء و ارائه اطلاعات توسط مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی و همچنین تکمیل فرم خوداظهاری مسیرهای تهیه و تدوین این بانک اطلاعاتی است.
وی تاکید کرد: خواستار بهره مندی هر چه بیشتر از ظرفیت بانوان در حوزه های مختلف به ویژه مدیریت های میانی هستیم چرا که بانوان ما از استعدادها و قابلیت های بالایی برخوردار هستند و زن توانا می‌تواند در عرصه‌های مختلف اجتماعی و خانوادگی موثر باشد.
گفتنی است کلیات طرح تدوین سند جامع راهبردی مسائل زنان در استان تصویب شد، با تدوین این سند کلیه مسائل مربوط به زنان به صورت علمی مدون شده و برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام امور توسط آن‌ها و برطرف کردن مشکلات‌شان در این سند ارائه می‌شود.
  


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۳۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده