۱۴۰۰/۰۲/۱۳
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد:

لزوم افزایش ارتباط بدنه اجرایی استان با روحانیت و حوزه های علمیه

استاندار خراسان شمالی گفت: ارتباط بین بدنه اجرایی با روحانیت و حوزه های علمیه در استان باید افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در نشست با اساتید حوزه علمیه استان و به مناسبت گرامیداشت هفته معلم گفت: حضور و بروز ارزش های دینی توسط روحانیت پیوست تمامی کارها باشد و از داشته های دینی و مذهبی خود در بخش اجرا بهره مند شویم.
شجاعی برقراری ارکان دینی در حکومت اسلامی را از مسیر مساجد و روحانیت دانست و افزود: دین اسلام برای حکومت و زندگی کامل است و هر کجا که نگاه دینی برقرار نبوده کارها دچار مشکل شده است.  
وی با بیان اینکه تمامی ارزش ها دینی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... در دین اسلام تعریف شده است، گفت: از ابتدای حضورم در استان تا کنون تلاش کرده ام این چارچوب ذهنی در تمامی جلسات، تصمیمات و اقدامات برقرار باشد و نگاه حزبی، سیاسی و منافع افراد وجود نداشته باشد.
شجاعی اساس مسئولیت پذیری در دین اسلام را را خدمت به مردم عنوان کرد و افزود: اینکه مسئولیت را بپذیریم اما نگاه به نظام، مقام معظم رهبری، مردم و خون شهدا نباشد خیانت است.
وی افزود: وظیفه داریم در استان با ایجاد هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری، امور و برنامه های مربوط به جامعه روحانیت و حوزه های علمیه را پیش ببریم.
شجاعی خطاب به اعضای حاضر در نشست با تاکید بر اینکه باید پیگیر امور باشید و درخواست ها را مطالبه و مصوبات را اجرا کنید، گفت: تنها به گفتن بسنده نکنید بلکه در اجرا اهتمام داشته باشید و بنده برای حمایت و رفع موانع پای کار هستم.
وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ سفر شهرستانی و روستایی در یکسال گذشته داشته ام، افزود: شیوع بیماری کرونا موجب محدودیت برای حضور میدانی بیشتر شد چرا که موظف به رعایت و اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هستیم.
شجاعی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: با انسجام و هم افزایی تمامی اجزای حاکمیت در استان کارها را پیش می بریم.
بر اساس این گزارش در پایان این نشست از اساتید حوزه علمیه استان تجلیل شد.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده